ПРО МЕНЕ

Хтось, не пам’ятаю хто, обізвав мене моралістом. І  я не впевнений, що обізвав заслужено. Ну що ж: будемо виправлятися. Або оправдовуватися. Можливо, що комусь я видамся занудою, то хай...
  
Звідки таке не властиве українцю ймення? - А дивіться:

МОРА (лат. mora — проміжок часу, пауза) — в античному віршуванні тривалість вимови короткого складу, найменша одиниця відліку часу у вірші. Решта віршових одиниць — похідні від М.: довгий склад дорівнює, як правило, двом М., ямбічна стопа — трьом М. і т. д.

Слово "мора" зустрічається як і’мя в Європі. Та й про композитора Ліста певно щось чули.


list - список; перелік, реєстр, прейскурант, каталог.

Список (перелік) добре підходить до мого псевдо. 

Різні життєві обставини поставили мене колись перед вибором: або я практикую магію для захисту свого життя без надії, або я стаю під захист Творця Всесвіту і надіюсь на його милість. Оскільки я знав, що в дитинстві був хрещеним, то довго не зволікав. Хочеться вірити, що душі предків у Царстві Божому схвалили мій вибір.

Вивчаючи Благу Звістку я, як певно і багато хто, помічав неспівпадіння і протиріччя в текстах чотирьох Євангелій. Могли бути різні пояснення тих речей. Але лише книга Ігоря Каганця "Пшениця без кукілю" видалась мені найбільш переконливим поясненням отих протиріч.

Але Каганець, очистивши як зумів Євангелія від невластивих хрестиянству текстів, не став іти далі. Бо на новому, вже неканонічному Євангелії, повинні базуватися поновлені тексти молитов.

Не те щоб я ставив за мету щось міняти в церковній службі чи підбурювати віруючих до створення нових церков. Просто коли я Євангеліє сприймаю вже інакше, то прочитання "канонічного" тексту молитви визиває внутрішній неспокій. Бо слова молитви до Господа треба промовляти чи читати з вірою. Поступово, протягом не одного року змінюючи слово і порядок прочитання молитов, я виробив власний "канон".

Як казав один мудрець: якщо та річ богоугодна, то рано чи пізно вона настане. 

Немає коментарів:

Дописати коментар